Medya Koruma

128.1-2048x2048

Marka Oluşumunda Danışmanlık Desteği Almak Nasıl Fark Yaratır?

İş yaşamının her noktasında profesyonel kişilerden destek almak çok daha profesyonel bir şekilde ilerlemenizi sağlar. Marka oluşturma sürecinde de sağlam temeller ile ilerlemek ve hedeflere ulaşmak amacıyla firma için belirlenen stratejik plan, profesyonel yönetim ve medya uzmanları tarafından yapılmalıdır. Medya uzmanları, yeni ya da mevcut markaların doğru bir şekilde ilerlemesi için faaliyetlerde bulunur. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve dijital medyanın popülerleşmesi ile birlikte firmanızın büyümesini sağlamak için profesyonel yönetim hizmeti satın alabilirsiniz. Marka danışmanları ve medya uzmanı şirketinizin yaşam eğrisine uygun olarak sektördeki yerini, hedef kitlesini, hedeflerinizi analiz eder ve bu doğrultuda stratejiler oluşturur. Bu sayede firmanızın değeri artar ve bu artış tüm kalemlere yansır. Özellikle rakiplerin önüne geçmek ve konumlandırma gibi konularda fark yaratmak için danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız akıllıca bir seçim olacaktır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijital ve geleneksel pazarlama alanlarında fark yaratmak önemlidir. Şirketler, hedef kitlelerine özellikle dijital medya ve sosyal medya alanında hızlı bir şekilde ulaşır. Hızla değişen gündeme ayak uydurmak ve günceli yakalamak rakiplerden farklılaşmanın bir numaralı kuralıdır. Aynı zamanda firmanız için teknolojik yenilikleri takip etmeniz de gerekmektedir. Size uygun olan mecraları bulma ve bu mecralara uygun içerikler üretmek oldukça önemlidir. Bu sayede hem yükselişe geçebilir hem de marka imajınızı güçlendirebilirsiniz. Hedef kitlenizin zihninde doğru bir şekilde konumlanmak için doğru mecralarda yer almanız ve doğru zaman diliminde hedef kitlenizin karşısına çıkmanız gerekir. Aksi takdirde rakiplerinizden geri kalır ve marka yaşam eğrisinde düşüşe geçersiniz. Tüm bu sorunları yaşamamak adına profesyonel yönetim sağlayan ekipler ile birlikte çalışmanız gerekir. Alanında uzman kişiler ile çalıştığınızda zaman ve para kaybına uğramazsınız.

Marka Danışmanı Neden Önemlidir?

Danışmanlık hizmeti satın aldığınızda markanızın görünürlüğü artar. Görünür ve tanınır olmak tek başına yeterli olmadığı için insanların zihninde yer edinebilmeniz gerekir. Doğru konumlandırma stratejisi ve profesyonel yönetim size;

 • Rakip analizi,
 • Hedef kitle analizi,
 • Ürün ve hizmet kalitesini artırma,
 • Eksik yönleri bulma,
 • Marka kimliği, logo ve reklamları iyileştirme gibi farklı hizmetler sunar.

Günümüzde birçok firma bu konularda yetersiz bilgi sahibi olduğu veya yanlış adımlar attığı için doğru stratejiler ile yola devam etmeniz oldukça önemlidir.

Danışmanlık alarak kurumsal marka kimliği oluşturmanız olası sıkıntıların önüne geçmenizi sağlayacaktır. Firmanızın kurumsal kimliğini oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise sürdürülebilir olmaktır. Danışmanlık hizmeti sunan medya uzmanı, dijital pazarlamada doğru strateji hamleleri ve kapsamlı planlar hazırlar. Şirketin varlığını aynı çizgide ve tutarlılıkta devam ettirmek için yeniliklere hızlı adapte olmak gerekir. Medya uzmanına güven duyduğunuz takdirde hedeflerinize ulaşmak kolay olacaktır.

Bilinir olmak ve popüler bir hale gelmek için marka yönetimini iyi bir şekilde yapmanız gerekir. Profesyonel yönetim ile mevcut ve potansiyel müşterilerinize markanızı tanıtabilir, güven duygusunu pekiştirebilirsiniz. Doğru zamanda, doğru yöntemler ile hedef kitlenizin karşısına çıkabilirsiniz. Aynı zamanda marka oluşturma sürecinde de profesyonel destek almak firmanızın temellerini sağlam atmanızı sağlar. Bu sayede uzun dönemler boyunca akıllardan çıkmayan ve müşteri memnuniyeti ile ünlü olan bir marka haline gelebilirsiniz.

Marka Danışmanları Neler Yapar?

Danışmanlık hizmetlerini veren medya uzmanları öncelikli olarak sizi ve işletmenizi tanır. İşletmenizi doğru bir şekilde değerlendirdikten sonra doğru konumlandırma için çalışmalar yapar. Hedef kitlenizin zihninde doğru bir şekilde marka konumlandırması yapmak için çeşitli pazarlama tekniklerini kullanırlar. Ardından belirlenen teknikler ile birlikte firmanın değerini artırmak için pazarlama ve iletişim kanallarını kullanırlar. Genel anlamda danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kurumlar;

 • İşletme ile ilgili pazarlama çalışmalarını yönetir. Toplanan verileri analiz eder ve gerekirse diğer departmanlar ile paylaşarak işletmeye ilişkin diğer araştırmaların yapılmasına yardımcı olur.
 • İşletmeniz için bir kimlik ve kişilik oluşturma sırasında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Danışmanlık şirketleri; vaatleriniz, ton, doku ve ses gibi çeşitli bilgilerin yer aldığı bir kılavuz oluşturmaktadır.
 • İşletmenizde bulunması gereken görsel kimlik tasarımlarının oluşturulması aşamalarında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.
 • Pazarlama iletişimi çalışmalarının ve kurum içi iletişim çalışmalarının kimlik kılavuzuna uygun bir şekilde yürütülmesini sağlar.
 • İşletmenin yeni oluşturacağı ürün ve hizmetlere ilişkin geliştirmelerin yapılmasını sağlar.
 • Yeni oluşturulan işletmeye ilişkin isim bulma ve tescil aşamalarında çalışır.
 • Markanın mimarisini oluşturur.
 • Tüketici denetimi oluşturma ve haritasını hazırlamada yardımcı olur.
 • Diğer şirketleri inceleyerek rakip analizi oluşturur.
 • Destinasyon ve etkinlik planlama gibi çeşitli özel çalışmalar yürütür.

Tüm bu hizmetler için ya da belirli konularda yardım alabilirsiniz. Bu da profesyonel bir şekilde marka sürecini yürütmenize yardımcı olur.

Marka Danışmanlığının Faydaları

Medya uzmanı, danışmanlık hizmeti sunarak tüketici ile aranızda köprü görevi görür. Mevcut ve potansiyel müşterileriniz ile iletişim kurmanıza yardımcı olur. Tüketicinin marka ile karşılaşabileceği her alanda kitle iletişimi devreye girer. Bu birebir, çift yönlü ya da tek yönlü bir iletişim halinde gerçekleşebilir. Geleneksel mi yoksa dijital mecralarda mı yer alacağınızı ise medya uzmanı sizin için belirler. Özellikle mecra seçiminde doğru adımlar atıldığında performansınız, harcadığınız para ve zaman boşa gitmez.

Medya uzmanı, sunduğu profesyonel yönetim sayesinde doğru adımlar ile markanızın kademeli bir şekilde ilerlemesi ve yükselmesini sağlar. Doğru oluşturulmuş bir iş planı, analizler ve stratejiler sayesinde başarıya ulaşabilirsiniz. Medya uzmanı; profesyonel çalışmaların pazarlanması, kurumsal kimlik oluşturma ve iletişim çalışmalarının doğru bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Ayrıca yeni kurulan bir markanın tanıtımı ya da kötü giden bir markanın yükselişe geçmesi gibi çeşitli faaliyetler yürütür.

İşletmeler, iletişim ve pazarlama alanlarında danışmanlık alabilir. Bu danışmanlık hizmetlerini profesyonel yönetim konusunda deneyimli ve başarılı olmayan ekiplerden aldığınızda zaman ve para kaybı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle danışmanlık ekibinizi seçerken oldukça dikkatli olmalısınız.

Marka Danışmanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşletmeniz için doğru kişilerden danışmanlık hizmeti satın almanız gerekir. Aksi takdirde harcadığınız zaman ve para boşa gider. Bu durum markanız için de zaman kaybına neden olur. Medya uzmanının doğru adımlar atabilmesi için birtakım özellikleri taşıyor olması gerekir. Birçok konu hakkında bilgi sahibi olması gereken danışmanlar, hayat boyu öğrenme ilkesini edinmiş kişiler olması gerekir. Profesyonel bir ekibin sahip olması gereken özellikleri aşağıdaki sizler için listeledik.

 • Araştırma yapabilmek için yabancı dil bilgisine sahip olmalı,
 • Analitik düşünmeli,
 • Sistemli ve düzenli çalışmalı,
 • Esnek çalışma şartlarına uygun olmalı,
 • Tüketicilerin beklentilerini iyi bir şekilde analiz edebilmeli ve anlamalı,
 • Pazarlama ve iletişim alanında tecrübeli olmalı.

Tüm bu özelliklere sahip bir ekipten profesyonel şekilde ilerleyen danışmanlık hizmeti almak için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm danışmanlık hizmetlerine cevap verebilecek büyüklükte bir ekip ile birlikte rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Kategoriler

Sosyal Medya Hesap Kurtarma
medyakoruma

Markanız Hangi Sosyal Medya Platformunda Olmalı?

Markanız Hangi Sosyal Medya Platformunda Olmalı? Sosyal medya, insanların çevrimiçi olarak etkileşim ve iletişim kurmasını sağlayan online bir ağdır. Geleneksel pazarlama yöntemleri (reklam, e-postalar) yavaş

Read More »
Sosyal Medya Hesap Kurtarma
medyakoruma

Instagram’da Marka Bilinirliğini Artırmanın Yolları

Instagram’da Marka Bilinirliğini Artırmanın Yolları Instagram marka bilinirliğini artırmak için kullanılabilecek en iyi kaynaklardan biridir. Beğeniler ve paylaşımlar gibi etkileşimi teşvik ederek, marka erişiminizi büyük

Read More »
128.1-2048x2048

Marka Oluşumunda Danışmanlık Desteği Almak Nasıl Fark Yaratır?

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email