Medya Koruma

Hakkımızda

Datex Bilişim A.Ş. Hakkımızda

2018 yılında kurulan ve Datex Bilişim A.Ş. bünyesinde hizmet veren medyakoruma.com bilişim ve teknoloji alanında şirketlere itibar yönetimi danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Şirketimiz; markalar ve kişiler hakkında çıkan olumsuz yorumları, yalan haberleri ve karalama kampanyalarını ülke ve konum fark etmeksizin internette bulunan tüm platformlardan kaldırabilme hizmetiyle küresel çapta sayılı markalar arasında yer alır. Markaların ve kişilerin dijital dünyadaki izlerini tamamen silebilen medyakoruma.com, karalama kampanyaları ve iftiraların ortaya çıkardığı itibarsızlaştırma çalışmalarına karşı etkili çözümler sunar. Sosyal medyanın yaygın kullanımının beraberinde gelen itibar sorunları, günümüzde şirketlerin ve kişilerin en önemli gündem maddelerinden biri hâline gelmiştir. Dijitalleşmenin giderek arttığı bu dönemde dijital itibar, kişilerin ve kurumların tüm faaliyetlerinde etkili bir unsur olma özelliği taşır.

Bilişim sektöründe hizmet vermek üzere 2018 yılında kurulan Datex Bilişim AŞ hizmet verdiği birçok markanın ortak sıkıntılarının internette haklarında yazılan olumsuz yorumlara, yalan haberlere ve iftiralara karşı çaresiz kaldıkalarını farketmiştir.Birçok bireyin ve şirket ortaklarının geçmişte çıkan haberlerin veya asılsız karalamaların kendilerini, sosyal hayatlarını ve şirketlerini olumsuz yönde etkilediğine şahid olmuştur.Bu sıkıntıları farkeden şirketimiz müşterilerine çözümler üretmiş ve profesyonel şekilde online itibar yönetimi hizmeti vermeye başlamıştır.Zaman içinde kendisini bu konuda çözüm odaklı geliştirmiş ve güçlendirmiştir.Şirketimiz geliştirdiği yöntemler ve kurduğu ilişkiler sayesinde Türkiye'de ve tüm dünyadaki dijital yayın mecralarında istenmeyen her türlü içeriği ve tüm dijital izleri internetten kalıcı olarak kaldırabilen sayılı şirketler arasına girmiştir.

Şirketlerin bilinirliğinin artırılması, ürün ve hizmetlerinin daha geniş kitlelere ulaşması ve tüketiciler ile etkileşimli ilişkiler kurulabilmesini sağlayan sosyal medya kanalları, aynı zamanda itibar sorunlarının ortaya çıkmasına da neden olabilmektedir. Yapılan olumsuz yorumlar, karalama kampanyaları ve şirket ile ilgili yanlış bilgilerin yayılması, kurum için ciddi bir dijital tehdittir. Bu durum şirketlerin markalaşma süreçlerine zarar verebildiği gibi satış konusunda da sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Dijital itibarın sağlanması, sürdürülmesi ve korunması bu nedenle büyük bir öneme sahiptir. Datex Bilişim A.Ş. markası olan medyakoruma.com, tam da bu alanda şirketlere profesyonel hizmet sunar. Dijital dünyada uzmanlaşmış kadrosu ile şirketimiz, şirketlere dijital itibar noktasında etkili ve verimli bir süreç sağlamayı hedefler.

Sosyal medya ve internet, tüm kullanıcıların kendi yayınlarını yapabilmelerine olanak sağlayan mecralardır. Bu mecralar, sahip oldukları bu özellik sayesinde günlük ve profesyonel hayatta oldukça yaygın ve önemli bir yere sahip olmuştur. Piyasaya ürün ve hizmet arzı yapan firmalar için de sosyal medya kanalları oldukça işlevsel alanlardır. Ürün ve hizmetlerin tanıtımı, hedef kitleye erişim kolaylığı, satış sonrası geri bildirim ve daha pek çok konu sosyal medya ve interneti her ölçekten firma için etkili bir pazaryeri hâline getirmiştir. Ancak bu işlevsellik, aynı zamanda şirketler ve kişiler için olumsuz verilerin kısa sürede yayılmasında da etkilidir. Karalama kampanyaları, artık uygun görülmeyen geçmiş paylaşımlar ve kötü niyetli kullanıcı yorumları, şirketlerin zararlar görmesine yol açabilir. Bu durumdan korunmak için de dijital itibar yönetimi hizmetlerinden faydalanılmalıdır.

Dijital medyada saygın olmak, şirketlerin ve kişilerin prestijinde önemli yer tutar. Neredeyse tüm iletişim kanallarının ortak alanı hâline gelen dijital medya; marka ve kişiler için en etkili bilinirlik alanıdır. Bu nedenle markalaşma süreçleri ve satış verimliliği ile dijital saygınlık arasında ilişki bulunur.

Datex Bilişim A.Ş. markası olarak hizmet sunan medyakoruma.com, dijital medya alanında verdiği profesyonel hizmetler ile kurumsal ve bireysel müşterilerine dijital itibar yönetimi hizmeti sunar. 2018 yılından bugüne dek edindiği deneyim ve uzman kadrosu ile alanında fark yaratmayı hedefleyen medyakoruma.com, online ortamlarda kişilerin ve şirketlerin prestijlerine zarar verebilecek içeriklerin silinmesi, yorumların kaldırılması gibi işlemler ile şirket için etkili bir dijital itibar yönetimi planının hazırlanmasını sağlar. Karalama kampanyasına uğramış şirketlerin ve kişilerin kaybettikleri itibarın yeniden yükseltilmesi, markalaşma süreçlerinde olası dijital tehditlerin ortadan kaldırılması ve şirketler için doğru dijital itibar yönetimi gerçekleştirilmesi medyakoruma.com’un temel misyonunu oluşturur.

Konusunda uzman kadrosu ile büyük bir özenle çalışmalarını yürüten medyakoruma.com; ülke ya da bölge fark etmeden internette yer alan tüm olumsuz içeriklerin kaldırılması hizmetini sunan dünyadaki sayılı markalardandır. Bireysel ve kurumsal müşterilerine dijital itibar yönetimi konusunda büyük bir kolaylık sağlayan ve Datex Bilişim A.Ş. markası olan medyakoruma.com ile siz de zamandan tasarruf ederken dijital itibarınız için en iyi kararı verebilirsiniz.