Medya Koruma

Arama Motorlarından Fotoğraf ve video nasıl kaldırılır

Arama Motorlarından Fotoğraf ve Video Nasıl Kaldırılır?

İnternetin geniş ve sınırsız dünyası, pek çok içeriğin kısa sürede milyonlarca kişiye erişmesini sağlıyor. Görseller, videolar, ses içerikleri ve metinler gün içinde yoğun bir dolaşım ile dünyanın her noktasından görüntülenebiliyor. Bununla birlikte içeriklerin kontrolünü sağlamak ve bilgi kirliliğini önlemek de ne yazık ki pek mümkün değil. Kullanıcılar tarafından oluşturulan; yanlış bilgi içeren, kişi hak ve özgürlüklerine zarar verebilecek ya da itibar kaybı yaratacak çeşitli verilerin de internette yayılması söz konusu olabiliyor. Özellikle özel hayatın gizliliğine zarar verebilecek fotoğraf ve video gibi içerikler; kişilerin, kurumların ve markaların prestijleri için ciddi tehdit oluşturabilmesi mümkün. Bu nedenle bahsi geçen özelliklere sahip içeriklerin, arama motorları kanallarından kaldırılması ve kalıcı olarak silinmesi büyük önem taşımakta.

İnternetten fotoğraf ve video silme konusunda profesyonellerden yardım almak, sizin için sorun oluşturabilecek içeriklerden kurtulmak için en etkili yöntemlerden biridir. Oldukça kısa sürede çok fazla kişinin erişim sağlayabildiği internet içeriklerinin; size, çevrenize ve çalışmalarınıza zarar verebilecek noktaya gelmesinin önüne geçmek için işinde uzman kişilere güvenmek en etkili seçimdir. Bunun nedeni ise online ortamlarda yayılan pek çok video ve fotoğrafın silinme aşamasından önce başka kullanıcılar tarafından da kaydedilebiliyor olmasıdır. Söz konusu ihtimali göz önünde bulundurarak, konu ile ilgili hızlı bir biçimde aksiyon almanız ve kalıcı bir çözüm üretmek için kısa sürede harekete geçmeniz gerekir.

Arama Motorları Üzerinden Fotoğraf ve Video Silme İşlemi Nedir?

Arama motorları, dünyada bilgi akışının en hızlı ve en yoğun biçimde gerçekleştirildiği alanlardır. Bu da arama motorları dahilinde verilerin kontrol edilemeyecek bir biçimde yayılım göstermesine neden olur. Günümüzde bilgiye hızlı erişim imkânı oldukça avantajlı bir durum olarak görülse de kimi zaman ortaya çıkan yanlışlıklar, kötü niyetli kullanıcıların paylaşımları ya da geçmişten kalma paylaşımların erişimden kaldırılması gerekebiliyor. Özellikle fotoğraf ve video silme işlemleri kullanıcılar için hayat kurtarıcı hale gelebiliyor. Bir verinin internete girilmesinin ardından saniyeler içinde milyonlarca kullanıcının görüntülemesine açılması, video ve fotoğraf silme işlemlerinde hız ve uzmanlığın büyük bir öneme sahip olmasına neden oluyor. Bireysel ya da kurumsal bakımdan zedeleyici doneler içeren fotoğraf ve videoların profesyonel dijital danışmanlık hizmeti aracılığı ile kalıcı olarak online ortamlardan kaldırılması hem güncel olarak hem de gelecekteki faaliyetlerin verimli bir biçimde yürütülmesinin önünü açıyor.

Fotoğraf ve video silme işleminin temel ögelerini ise şu şekilde sıralamak mümkün:

 • İstenmeyen ya da zararlı içeriğin tespit edilmesi,
 • Tespit edilen içerik ile ilgili istatistiki verilerin elde edilmesi,
 • Fotoğraf ve videoların kullanıldığı ve erişime açıldığı kanalların belirlenmesi,
 • Etkili tekniklerle fotoğraf ve video silme işleminin gerçekleştirilmesi.

Arama motorları üzerinden fotoğraf ve video silme işlemi görüldüğü üzere oldukça kolay ancak teknik bir süreçtir. Bu noktada bir dijital danışman desteği almak, size ya da markanıza itibar kaybettirecek çeşitli fotoğraf ve videoların hızla silinmesi için en etkili alternatiftir.

Arama Motorları Kanallarından Fotoğraf ve Video Silme İşleminin Avantajları Nelerdir?

Birkaç tık ile dünyanın her yerinden verileri kullanıcıların erişimine hazır hale getiren arama motorları görseller noktasında da geniş bir kullanım alanına sahip. Sosyal medyanın da yaygınlaşması kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşım oranlarını en üst seviyeye çıkarıyor. Herhangi bir kısıtlama alanı bulunmayan online ortamlarda genellikle her türlü görsel içeriği paylaşmak mümkün. Bu nedenle kimi zaman kişilerin haklarına zarar verebilecek, kurumları ve markaları kötüleyebilecek fotoğraf ve videolar için silme işleminin gerçekleştirilmesini zorunlu kılıyor. Başkaları tarafından paylaşılan ve kişilerin ya da markaların hedef gösterildiği, olumsuz ve rencide edici görüşlerin paylaşıldığı fotoğraf ve videoların yanı sıra kişilerin daha önceki yıllarda paylaştıkları ve artık dolaşımda olmasını istemedikleri fotoğraf ve videolar da silme işleminin konusu olabiliyor. Kısaca özetlemek gerekirse video ve fotoğraf silme işlemini gerekli hale getiren içerikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Kişilerin geçmiş ve artık dolaşımını istemediği fotoğraf ve videolar.
 • Markalar ve ürünler ilgili yanlış bilgi içeren fotoğraf ve videolar.
 • Kurum imajını zedeleyecek fotoğraf ve videolar.
 • Kişilerin haklarına zarar verebilecek toplumsal itibar kaybına neden olabilecek içeriklere sahip fotoğraf ve videolar.
 • Toplumda olumsuz bir algı yaratabilecek saldırganlık, vahşet ya da nefret söylemi içeren fotoğraf ve videolar.

Sıralanan bu görsel içeriklerin arama motorları kanallarından kalıcı olarak silinmesinin avantajlarını ise şu şekilde sıralamak mümkün:

 • İtibar kayıplarının önüne geçmek.
 • Özel hayatın gizliliğini sağlamak.
 • Marka ve kurum imajına zarar verecek algılardan kaçınmak.
 • Toplumsal infial yaratabilecek konuların olumsuz sonuçlarını önlemek.
 • Belirli yaş gruplarını zararlı içeriklerden korumak.

Arama Motoru Kanallarından Fotoğraf ve Video Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Arama motorları kendilerine ait algoritmalar aracılığı ile çalışır ve bu algoritmalar yardımı ile kullanıcılara istenen verileri sunar. Teknolojinin en büyük nimetlerinden biri olarak ifade edilebilecek bu veri sunma kapasitesi ve hızı, video ve fotoğraf silme işlemleri için de etkili bir faktördür. Silme işlemi için kolaylık sağlayan bu faktör, uzman kişiler tarafından çeşitli teknikler kullanılarak uygulamaya dönüştürülür ve silme işlemi gerçekleştirilir. Arama motorlarından fotoğraf ve video silme işlemi için uygulanması gereken adımlar ise şu şekildedir:

 • Fotoğraf ve videonun başlangıç URL’sinin tespit edilmesi,
 • Video ve fotoğraf ile ilgili organik trafik değerlerinin belirlenmesi,
 • Fotoğraf ve video silme işleminin gerçekleştirilmesi.

Arama motorları içinde yer alan görsel içerikleri kalıcı ve güvenli yollardan silmek için bir dijital danışman yani bir profesyonel ile iş birliği yapmak doğru bir seçimdir. Kişiler ya da kurumlar için çoğu zaman büyük itibar zedelenmelerine yol açabilecek bu içeriklerin, kısa sürede yayılmasını önlemek ve erişime açılan kısmının ortadan kaldırılmasını sağlamak için uzman desteği almak kesin sonuç için her zaman daha etkilidir. Bu nedenle böyle bir gereksiniminiz  bulunuyorsa, zaman kaybetmeden profesyonellere başvurabilirsiniz. Artık yayınlanmasını istemediğiniz görsel içerikleri, siz ya da sevdikleriniz hakkında olumsuz görüş ve düşünce içeren ve itibar kaybı yaratacak fotoğraf ve videoları kalıcı olarak sildirebilirsiniz.

Fotoğraf ve Video Silme İşlemi İçin Profesyonel ve Güvenilir Hizmet!

Arama motorları ya da diğer online platformlarda yer alan video ve fotoğrafların silinmesi için bu alanda hizmet sunan profesyonellerden yardım almanız mümkün! Yeni bir imaj yaratmak, var olan bir imaj için itibar kaybettirecek içeriklerin önüne geçmek, kişisel hayatın gizliliğini sağlamak, markalaşma sürecinde kolaylık yaratmak ve buna benzer pek çok amaç ile silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Siz, sevdikleriniz ya da kurumunuz için büyük öneme sahip olan bu konu ile ilgili işinde uzman kişilerden yardım almanız, en kesin çözüm olarak karşımıza çıkar.

İnternet dünyasının hızlı akışı içinde size olumsuz etkiler oluşturabilecek görsel içerikleri silmek ve erişim imkânlarını ortadan kaldırmak için siz de hemen harekete geçin! Profesyonel hizmetlerimiz ile prestijinizi, özel hayatınızı, markanızı ya da isminizi kolayca koruma altına alın. Bu sayede hem sanal dünyada hem de gerçek dünyada karşılaşabileceğiniz olumsuz yorumlardan, oluşabilecek olumsuz algılardan ve itibar kayıplarından korunun.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Kategoriler

Sosyal Medya Hesap Kurtarma
medyakoruma

Markanız Hangi Sosyal Medya Platformunda Olmalı?

Markanız Hangi Sosyal Medya Platformunda Olmalı? Sosyal medya, insanların çevrimiçi olarak etkileşim ve iletişim kurmasını sağlayan online bir ağdır. Geleneksel pazarlama yöntemleri (reklam, e-postalar) yavaş

Read More »
Sosyal Medya Hesap Kurtarma
medyakoruma

Instagram’da Marka Bilinirliğini Artırmanın Yolları

Instagram’da Marka Bilinirliğini Artırmanın Yolları Instagram marka bilinirliğini artırmak için kullanılabilecek en iyi kaynaklardan biridir. Beğeniler ve paylaşımlar gibi etkileşimi teşvik ederek, marka erişiminizi büyük

Read More »
Arama Motorlarından Fotoğraf ve video nasıl kaldırılır

Arama Motorlarından Fotoğraf ve Video Nasıl Kaldırılır?

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email